עמוד הבית בלוג לקראת מעבר לדירה חדשה – כך תבחרו חברת ניקיון
לקראת מעבר לדירה חדשה – כך תבחרו חברת ניקיון
שתף
20 יונ 2022

אין דבר שיותר מסמל פתיחת דף חדש ממעבר לדירה חדשה. ואין דבר שיותר הולך עם פתיחת דף חדש מניקיון יסודי של הדירה. אולם לפני שמשקיעים ומזמינים חברת ניקיון מקצועית חשוב לבדוק כמה וכמה דברים לגבי הדירה החדשה שלכם.

אל תשכחו בדק בית

בדק בית הוא שם כולל לסדרת בדיקות מקיפה שמומלץ מאוד לערוך לבית לפני שנכנסים אליו ואפילו לפני שמזמינים חברת ניקיון. בבדק הבית מתייחסים לתקינות הבית מכל ההיבטים הרלוונטיים ומוודאים שהוא אכן נמסר במצב טוב וראוי למגורים. בין הבדיקות שחשוב לעשות במהלך בדק הבית כדאי להזכיר את המרכזיות:

  • בדיקת נזילות וליקויים אפשריים במערכת המים. אין דבר יותר מעצבן מלהיכנס לבית עם נזילה ועל כן מדובר בבדיקה הכרחית. באמצעות עזרים מתקדמים כגון צילום תרמי לאיתור נזילות מוודאים שמערכת המים אכן פועלת כסדרה ללא הפתעות מיותרות.
  • בדיקת ליקויי בטיחות. בתים חדשים בישראל נבנים לרוב עם מקלט או חדר המשמש כמרחב מוגן. על מנת שאלו יהיו בטיחותיים כנדרש עליהם לעמוד בסטנדרט בנייה מחמיר אותו כדאי לוודא במהלך בדק הבית.
  • ליקויי אסתטיקה וגימור. מדובר בקבוצת תקלות שמתייחסת לנראות של הבית. חשוב לא להקל ראש בעניין זה, מכיוון שמגורים במקום אסתטי משפרים את איכות החיים באופן משמעותי. בנוסף תקלות באסתטיקה יכולות להצביע גם על בעיות עמוקות יותר באופן בו הבית נבנה.

על בדק בית להתבצע באופן מקצועי, ואם נדרש תוך התערבות של מספר גורמים מקצועיים שונים (למשל פנייה לאינסטלטור עבור צילום תרמי לאיתור נזילות, פנייה למומחה איטום עבור בדיקת חיפויי הבית וכו'). סופו של הבדק בהגשת ביקורת מפורטת המונה את רשימת הליקויים ודרכי טיפול מומלצים.

טיפול בבירוקרטיה

באופן טבעי, מעבר לדירה חדשה לא מערב רק בדיקות שונות ופעולות מקצועיות מרתקות כמו צילום תרמי לאיתור נזילות, אלא גם לא מעט ניירת חשובה ומסמכים שצריך למלא בזמן. כדאי למלא אותם עוד לפני הזמנת הניקיון על מנת להיכנס לבית החדש בראש שקט ונקי מטפסים.

במה צריך לטפל? יש לא מעט עניינים שראוי לוודא מבעוד מועד כגון:

  • ביטוח דירה
  • שינוי כתובת בדואר ישראל
  • העברת חשבונות על שמכם לעירייה (ארנונה), לחברת החשמל, לחברת המים וכיוצא בזה.

הדברה ישירה

לעיתים, כניסה לבית חדש מלווה בצורך לעבור עם הדברה מקצועית על חללי הבית השונים. זאת על מנת שלבית החדש לא יגיעו גם אורחים חדשים לא רצויים. כמובן שכדאי לארגן את סדר הפעולות כך שקודם תגיע חברת הדברה מקצועית ורק אז חברת ניקיון שתחטא כמו שצריך את השטח.

אז מה עושים לפני שמזמינים חברת ניקיון?

לסיכום, יש לא מעט דברים שכדאי לדאוג להם לפני שעובדי הניקיון מגיעים, ובהם הזמנת שירותי הדברה, מעבר על הבירוקרטיה ועשיית בדק בית מקצועי. אם ברצונכם לברר עוד על אחד השירותים החשובים לבית חדש – גילוי נזילות, מוזמנים לפנות אלינו. 

וואצאפ פנייה לחברת ניקיון ופוליש ייעוץ בוואטסאפ