עמוד הבית בלוג איך מתמודדים עם נזקים לאחר הצפה 
איך מתמודדים עם נזקים לאחר הצפה 
שתף
30 יונ 2021

אירועי הצפה הם אחד מהאירועים הקשים ביותר שחווה אדם שלא ציפה לכך. זה יכול להיות מי גשמים אבל בו זמנית זה גם יכול להיות בשל פיצוץ של קו הצנרת או אפילו ממבנה אחר שדרכו חדרו המים לנכס. מי ביוב, מים שפרצו מתוך מכונת הכביסה ועוד, אלו הן רק חלק מהגורם להצפה ומה לגבי ההשלכה ומה שקורה רגע אחרי? נשמע לכם מוכר? בואו נדבר יחד על איך מצילים את המצב שנוצר באמצעות שירותים שיודעים כיצד להשיב את הבית או המשרד שלכם לקדמותו מהר יותר המצופה. 

על תהליך ההתמודדות עם נזקי הצפה

כשמדברים על ניקיון דירה לאחר הצפה מדברים על משהו שחייב לעשות במהירות היות שאם לא מגיעים בזמן הנזק עלול להחמיר ואיתו השלכותיו הקשות. אז מה ההשלכות של הצפה? בעיקר רהיטים נגועים במים, ספות ספוגות במים, שטיח, תמונות ועוד. אלו הם רק חלק מהסיבות מדוע חשוב מאוד לפקוד את זירת המפגע ולתקן את מה שנגרם לפני שהנזק ילך ויחמיר יותר ויותר. 

בשלב הראשוני אנשי המקצוע יגיעו, יראו את הנכס ויבינו בדיוק מה עליהם לעשות ומיד לאחר מכן תחל העבודה בשאיבה ראשונית של המים באמצעות משאבות ייעודיות טבולות ולעיתים באמצעות ביובית. 

כלים אלו הכרחיים ביותר בשלב השאיבה היות שרק הם יודעים למגר את המים שהצטברו בדירה או בבניין המשרדים שלכם. השלב הבא של העבודה יהיה להתבונן בדיעבד על הנזק שנגרם, כאמור עכשיו הדירה חפה ממים ואפשר לראות בבירור ולאמוד את הנזק שנגרם הן מבחינה נפשית והן מבחינה כלכלית. 

לצד סילוק החול והמים, יבוצע בדירה חיטוי אשר ימגר חיידקים וטפילים כאלה ואחרים. זה חשוב כי משימה זו יכולה לבטל קיום של מחלות שנובעות בדרך כלל ממצב תברואתי ירוד והן תוצר של אותה הצפה, במיוחד אם מדברים על מי ביוב. לאחר סילוק המים מתחילים לייבש את המקום ולמגר את הלכות שנוצרה, את הייבוש מבצעים עם מכשירים מיוחדים המתאימים לסילוק הלחות ובמינון הנכון כך שאף אחד מדיירי הבית או המשרד לא ייפגעו. 

שלבים לניקיון הבית אחרי הצפה

השלב הבא יהיה שלב הניקיון, בשלב זה כבר יודעים איך להתמודד עם נזקים לאחר הצפה, הניקיון היסודי ייעשה באמצעות חומרים מתאימים, אקונומיקה וכל מה שנדרש בכל מקום שאליו הגיעו המים. 

את הניקיון מבצעים בחדר אמבטיה, שירותים, סלון, חדר אורחים ואפילו מרפסת. בשלב הזה עושים את הכול כדי להגיע לרמת ניקיון הטובה ביותר והתוצאה? בקרוב תוכלו לחזור ולפקוד את הבית או את המשרד שנפגע מהשלכות ההצפה. אנחנו ממליצים לכם לבחון ייעוץ עם חברת ניקיון או לתת את המשימה לאחת.

גרים במקומות נמוכים או יש לכם מרתף בבית? במקרה הנ"ל תהיו חייבים להשתמש בשירותי ביובית כדי למגר את תקיעות המים במקום הנמוך ולמנוע נזק גדול יותר. 

וואצאפ פנייה לחברת ניקיון ופוליש ייעוץ בוואטסאפ