עמוד הבית בלוג 5 טיפים לשמירה על בית נקי ומסודר
5 טיפים לשמירה על בית נקי ומסודר
שתף
16 יונ 2022

שמירה על בית מסודר יכולה להיות מטלה קשה, היא מצריכה אחזקה שוטפת של ניקיון, סדר, ולרוב לא מספיק רק ניקיון וסדר אחת לשבוע או שבועיים, בעיקר בבתים בהם יש ילדים או שמתגוררים בהם אנשים רבים. מעוניינים לשמור על בית נקי ומסודר אך לא מעוניינים לסבוב סביב זה כל היום? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על סדר וניקיון.

1.כל חפץ נמצא במקום שלו.

חשוב מאוד להקפיד בבית על מיקום ברור לכל חפץ. ישנם חפצים שאין כל ספק היכן מקומם כמו סירים בארונות ספציפיים במטבח או בגדים בחדר המתאים להם בבית.

אך חשוב מאוד לייחד מקום מוגדר גם לשאר החפצים. היכן מניחים את המפתחות בהגעה לבית? מה המיקום של הנעליים, או המטרייה בחורף, ועוד. חשוב שכל דרי הבית ידעו היכן המיקום של כל חפץ. 

2.לא לדחות!

סדר, ניקיון וארגון מצריכים עבודה תמידית. אך אין צורך שהעבודה תהיה מתישה. אם תקפידו להחזיר כל דבר למקומו מיד בתום השימוש, לשטוף את הלכים מיד בסיום הארוחה ואפילו תוך כדי הבישול, להחזיר את משחק הילדים לארון מיד בתום השימוש.

כל הדברים האלו לא מצריכים השקעה רבה או אפילו חשיבה רבה, אבל הם יהפכו מיידית להרגל שיהפוך את הבית שלכם למסודר ונקי ביום יום.

3.בישום וניחוחות בבית.

אחד הדברים שיוצרים את התחושה הכי נעימה ונקיה של הבית היא ריח טוב ונקי. במהלך הניקיונות בבית, השתמשו בחומרים נעימים ומפיצים ריח. בנוסף, פזרו בבית לעיתים בבית מבשמי אוויר שונים.

וודאו כי לכלל החללים בבית יש ריח טוב ונקי,  כך, רק באמצעות הריח כל האווירה תשתנה והבית ירגיש נקי ומסודר.

4.שגרת ניקיון קבועה

מלבד הרגלי סדר יומיומיים, יש צורך גם בשגרת ניקיון וסדר קבועה. באיזה יום שוטפים את כל בית, אחת לכמה זמן חדר האמבטיה עובר ניקוי יסודי, פעם בחודש בתאריך קבוע צחצוח של המקרר.

שגרה כזו עם ימים ותאריכים קבועים תיכנס לשגרת החיים ותשמור על הניקיון כראוי.

5.פרויקטים של נקיון וסדר

אחת לכמה זמן, קחו על עצמכם פרויקט ניקיון או סדר של אחד החללים או האביזרים בבית. לא רק סידוק שטחי שנעשה ביום-יום אלא תפנו כמה שעות ותסדרו ותנקו בצורה יסודית.

במקרים כאלו, כדאי גם להזמין אנשי מקצוע כמו סיוד הבית או מנקי ספות מקצועיים שינקו, יסדרו, ויצרו תחושה נעימה, נוחה וחדשה בבית.

לסיכום, שמירה על סדר וניקיון חשובים מאוד בכל בית, ושמירה על כמה הרגלים פשוטים תאפשר לכם ליהנות מבית נקי כל היום. חשוב גם להקפיד על פרויקטים שונים שיתנו תחושה נקייה ומסודרת. רוצים לבצע פרויקט חדש? לניקוי ספות מקצועי לחצו פה. ניקוי הספות ייתן תחושה רעננה ונקייה בבית ויאפשר לכם ליהנות מבית נקי ומסודר.

וואצאפ פנייה לחברת ניקיון ופוליש ייעוץ בוואטסאפ